Woo ģimenes labdarības fonda kimono kolekcijas izstāde Mālpils muižā

Woo ģimenes labdarības fonda kimono kolekcijas izstāde Mālpils muižā 28.01.2024-29.04.2024

Viena no Japānas vizītkartēm jau gadsimtiem ilgi ir skaistie kimono. Tie tiek uzskatīti par izciliem japāņu apģērbu mākslas paraugiem. Kimono kalpo kā unikāls tautas individualitātes izpausmes veids. Japānas un Rietumu mākslas intensīvas mijiedarbības  rezultātā 20. gadsimta laikā Rietumu modes māksla stipri ietekmējusi arī japāņu audumu apdrukas rakstus un krāsas, kā arī kimono dizaina sezonālās tendences.

Mālpils muižā atklātā izstāde sniedz iespēju aplūkot 19. gadsimta un 20. gadsimta laikā darināto kimono stilistisko  dažādību, kas apliecina  kimono darinātāju iztēli un nezūdošo vēlmi vairāku gadsimtu garumā atgādināt par kimono izgatavošanas vērtību nozīmi – cieņu pret darbu, tradīciju, materiālu un daudzveidīgām tekstiltehnikām.

Kolekcijas pamatkodolu veido viens no iespaidīgākajiem japāņu līgavas kāzu tērpa priekšmetiem –  uchikake (japāņu: 打掛). Uchikake ir oderēts virsapģērbs ar garām piedurknēm, ko līgava pēdējo reizi apģērbj savā kāzu dienā. Taču sākotnēji uchikake bija rudens sezonas apģērbs samuraju sievām Muromači periodā (1336-1573). Edo periodā (1603-1868) tos iecienīja bagāti tirgotāji un aristokrāti. Kopš Edo perioda uchikake kā apģērbs kalpo trīs mērķiem:  kurtizānēm, ārējais kimono līgavas apģērba ansamblim un ārējais kurtizānes kostīma kimono Kabuki teātra aktieriem. Pakāpeniski uchikake kļuva par populāru apģērba elementu sievietēm, kuras vēlējās piedzīvot tradicionālo japāņu kāzu pieredzi. Mainoties laikiem, it īpaši pēc Otrā pasaules kara beigām, aizvien mazāk cilvēku varēja atļauties pēc pasūtījuma, ar rokām darināto izsmalcināto uchikake tērpu.

Izstādi papildinās senatnīgu Japānas gludekļu ekspozīcija un Mālpils muižas īpašnieka tematiska Āzijas ceļojumu foto izstāde.

Cena  apmeklējumam Eur 5.00/pers.

Bērniem līdz 6 gadu vecumam – bez maksas

 

Lūdzam, savlaicīgi pieteikt izstādes apmeklējumu pa tālr. + 371 26666600, + 371 67102555 vai rakstot info@malpilsmuiza.lv

БРОНИРОВАТЬ

Позвоните нам или заполните форму ниже, и мы свяжемся с вами. Мы стараемся отвечать на все заказы в течение 24 часов.